V Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy w środę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym koV Niedziela Wielkiego Postuściele o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.

2. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci, 18.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

3. W sobotę 28 III rocznica ingresu Biskupa Bydgoskiego do kościoła katedralnego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich do przyjścia z palmami na procesję, która odbędzie się podczas Mszy św. o godzinie 10.30.
Tego dnia rozpoczynamy też rekolekcje parafialne i rekolekcje dla młodzieży. Prowadzić je będzie ks. Dariusz Dobbek ze Zgromadzenia księży Misjonarzy z Krakowa. Początek w sobotę o godzinie 18.00. Konferencje w niedziele podczas Mszy świętych, a w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 9.00 i 18.00. Młodzież w te dni spotyka się o godzinie 10.30. Zapraszamy do zarezerwowania sobie czasu dla tych ćwiczeń duchowych. Już teraz zapraszamy do konfesjonałów. Pojednanie z Bogiem to istota naszego nawrócenia.

5. W sobotę 28 III od godziny 8.30 nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Prosimy zgłaszać chorych w Biurze Parafialnym. Nie pójdziemy do chorych w Wielką Sobotę 4 kwietnia, dopiero 2 maja. Młodzież, tych którzy co miesiąc przyjmują Komunię św., nawiedzi w poniedziałek 30 marca od godziny 15.30.

6. Przypominamy rodzicom dzieci I-szo komunijnych o dostarczeniu do końca marca świadectwa chrztu swoich dzieci, bowiem jest to warunek przystąpienia do spowiedzi św. oraz o dopełnieniu innych formalności związanych z uroczystością.

7. Zespół Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Czartoryskiego 18 w Bydgoszczy - Szkoła Podstawowa nr 47 zaprasza rodziców dzieci 6 i 7 letnich na Drzwi Otwarte w dniu 28 marca od godz. 10.30 do 12.30. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń lub w sekretariacie szkoły.

8. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 przy ul. Świętej Trójcy 37 obchodzi jubileusz 105 – lecia swojego istnienia. Główne obchody 11 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie. Dyrektor zaprasza wszystkich absolwentów.

9. Informujemy, że organizujemy w okresie wakacyjnym od 27 czerwca do 4 lipca (8-dniowy) wyjazd dla dzieci nad jezioro w Bory Tucholskie. Koszt wynosi 380zł. Osoby zainteresowane zapraszamy, na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę (29.III.20015r.) po Mszy św. o godz. 10.30 lub bezpośrednio do ks. Bartosza.

10. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u ojców jezuitów w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich w dniach od 30 marca do 1 kwietnia o godzinie 19.00. szczegóły na afiszu w gablocie.

11. Ze względu na uroczystość poświęcenia kaplicy Domu Księży Seniorów oraz 30 – lecia otrzymania święceń biskupich abpa Henryka Muszyńskiego, ks. Proboszcz nie będzie przyjmował we wtorek przygotowujących się do sakramentu małżeństwa ani nie będzie obecny w Biurze Parafialnym w środę. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym, aby uzgodnić dogodne terminy spotkań.

12. Dzisiaj w piątą niedzielę Wielkiego Postu, obchodzony jest w całej Polsce Dzień Modlitw o Pokój na Ukrainie. Biskupi zaapelowali nie tylko o modlitwę za naszych Braci Ukraińców, ale i o pomoc dla nich. „Pamiętajmy, że kiedy my walczyliśmy o wolność, Europa nam pomagała. Dziś pomagając Ukrainie mamy okazję spłacić dług”.

13. W ubiegłym tygodniu na obiady dla ubogich dzieci z naszej parafii zebraliśmy 900 zł. Można jeszcze składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego do skarbony w kaplicy Matki Bożej.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Tomasz Skowroński

…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

"Miłość do końca"

Zespół muzyczny "Effata" i Przyjaciele zapraszają na wydarzenie muzyczne połączone z Drogą Krzyżową pt. Miłość do końca", które odbędzie się w naszej parafii 27.03.2015 o godzinie 18.30

Słowa: Dorota Barwińska
Muzyka: Michał Biechowski
Dyrygent: Mateusz Lewandowski
Skrzypce: Natasza Nowosadko
Flet: Michał Trella
Inst.klawiszowe: Iwona Gądek / Weronika Sobecka
Gitara: Jędrzej Woźniak
Bas: Michał Biechowski
Śpiew: Zespół muzyczny "Effata" i Przyjaciele

 

 

Copyright 2013 © trojca.info