XIII Niedziela zwykła 26.06.2016

1. W najbliższą środę w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na Mszy Świętej, aby w XIII Niedziela zwykłaszczególny sposób modlić się w intencji Papieża Franciszka, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachować raczył w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla Kościoła Powszechnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za hojność serca. Msze św. o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.

2. W tygodniu wspominamy ponadto:
• we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe do NSPJ każdego dnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00. We wtorek o 20.30 z odśpiewaniem litanii, serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30.

5. W tym tygodniu przypadają:
• pierwszy piątek miesiąca – spowiadamy od godziny 17.00 do 18.30
• pierwsza sobota miesiąca – od godziny 8.30 nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii.

6. Już w następną niedzielę wyruszy XII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w ramach której idzie nasza grupa parafialna biało – żółta. Pakowanie bagaży w sobotę 2 lipca od godziny 19.00. Zachęcamy do wyruszenia na pątniczy szlak. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

7. Ukazał się nowy – wakacyjny – numer naszego Miesięcznika Kościelnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej podczas wakacji a szczególnie do praktykowania wiary. Pamiętajmy o Mszy św., modlitwie i świadczeniu, że należymy do wspólnoty Kościoła.

8. Ministerstwo zdrowia apeluje do wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce o dołączenie do grona honorowych dawców krwi – „Twoja krew – moje życie”.

9. Bezpłatne porady prawne, które odbywają się w środy o godz. 17.00 na czas lipca i sierpnia zostaną zawieszone.

10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, ogłasza nabór na magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2016.2017. Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Jolanta Muszyńska
† Michał Włodarczyk
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

XII Niedziela zwykła 19.06.2016

1. W piątek obchodzić będziemy Narodzenie Jana Chrzciciela, największego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana, pragnie przez jego naukę i chrzestXII Niedziela C przygotować ludzi na przyjście swego Syna, Jezusa. I chociaż ludzie nazywają Jana mesjaszem, ten nieustannie głosi, że przyszedł na świat jedynie po to, aby przygotować przed Panem drogi.

2. W tym tygodniu czcimy :
• we wtorek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

3. W czwartek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych Ojcach, zanosząc prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych ojców prosząc o wieczne zbawienie.

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe do NSPJ każdego dnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00 a we wtorki o 20.30.

5. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane wakacje. Niech one będą czasem odpoczynku i regeneracji wszystkich sił do pracy w przyszłym roku. Z tej racji zapraszamy w czwartek wieczorem na godzinę 18.00 nauczycieli, dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynną za rok szkolny i katechetyczny.

6. Przeżywamy dziś niedzielę pielgrzymkową. Pątnicy przed Kościołem po Mszach Św. zbierają ofiary do puszek na wsparcie pielgrzymów. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Z naszej parafii, jak co roku, wyruszy grupa Biało Żółta. Przewodnikiem grupy jest ksiądz Robert Szczepański.
W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest skarbona do której można składać intencje, w których pielgrzymi będą modlić się podczas pątniczego szlaku.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Irena Pokorska
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

Copyright 2013 © trojca.info