XXVII Niedziela zwykła 4.10.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek św. Faustynę Kowalską, zakonnicę
• w środę NMP Różańcową
• w piątek bł. Wincentego Kadłubka.

2. Odczytujemy list Episkopatu Polski zapowiadający XV Dzień Papieski, który będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę. Biskupi proszą m.in. o wsparcie Fundacji – Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

3. W związku z XV Dniem Papieskim organizowana jest w naszej diecezji 11 października tj. w niedzielę Karoliada czyli wspólne rodzinne spotkanie wszystkich parafii naszej diecezji. Pragniemy jako parafia Św. Trójcy również w tym uczestniczyć. Dlatego też zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w Hali Łuczniczka od godz. 16.00, zakończone koncertem. Przewidziane są różne konkursy, w których będzie uczestniczyć nasza drużyna. Organizujemy wspólne wyjście jedną grupą. Gromadzimy się przy kościele o godz. 15.00, tak abyśmy wspólnie około godz. 15.30 mogli wejść na halę. W miarę możliwości ubieramy się w kolorach biało-żółtych, kto ma to zabiera flagi lub różne instrumenty muzyczne, abyśmy mogli kibicować naszej drużynie w "strefie kibica". Oczywiście można dojechać we własnym zakresie, spotkanie przed halą na parkingu. Gorąco wszystkich zapraszamy.

4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Różaniec odmawiamy codziennie o godzinie 17.30, we wtorki o 20.30. Dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.30.
We wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 20.00.

5. Dzisiaj do skarbon składamy ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci z naszej parafii.

6. Parafia św. Wojciecha w Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które potrwają od 10 do 15 października. Szczegóły na plakacie.

7. Spotkania z Pismem Świętym w Wyższym Seminarium Duchownym odbywać się będą w III czwartek miesiąca. Szczegóły na plakacie.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, sprawowaną w intencji wszystkich pracowników oświaty 15 października o godz. 17 w bydgoskiej katedrze - Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Szczegóły w gablocie.

9. W październiku wracamy do bezpłatnej pomocy z matematyki, fizyki i chemii. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki o godzinie 18.00 w pomieszczeniach obok biura parafialnego.

10. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej oraz Wspólnota SYCHAR z okazji 5-lecia działalności Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej w Bydgoszczy i XV Dnia Papieskiego zapraszają na sympozjum poświęcone małżeństwu i rodzinie 10 X o godzinie 10.00 w Szkole katolickiej ul. Nowodworska.

11. Msze święte dla małżeństw niesakramentalnych czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

12. Diecezjalna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, w ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w obrazie jasnogórskim naszej diecezji, wraz z nocnym czuwaniem w kaplicy, odbędzie się dnia 21 – 22 października (środa i czwartek). Koszt 100 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Damiana i ks. Roberta. Ewentualny nocleg organizujemy we własnym zakresie.

13. Informujemy rodziców dzieci i młodzieży, że podobnie, jak w ubiegłym roku będziemy organizowali letni wypoczynek w terminie 25 czerwiec do 2 lipiec – 8-dniowy wyjazd do Zakopanego. Wyjazd przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły 10 lat. Ilość osób ograniczona, a ponieważ koszt wyjazdu będzie w wysokości  ok. 850zł.,  osoby zainteresowane zapraszamy dużo wcześniej na spotkanie informacyjne w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

14. Seminarium Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje trwające 10 tygodni dla młodzieży studenckiej i pracującej oraz dorosłych. Spotkania w środy o 18.00. Początek 7 X w oratorium Jana Pawła II pl. Kościeleckich 7. szczegóły na plakacie.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

16. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Franciszek Prosianowski
wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

XXV Niedziela zwykła 20.09.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXV Niedziela zwykła
• w poniedziałek św. Mateusza, apostoła i ewangelistę;
• w środę św. Pio z Piertrelciny;
• w piątek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

2. Już po raz kolejny dzisiaj obchodzony jest w Bydgoszczy Światowy Dzień Serca. Od godziny 10.00 do 18.00 na Starym Rynku będzie czynna Mobilna Kardiologiczna Poradnia, która będzie oferować bezpłatne badania. A o godzinie 11.30 rusza Rodzinny Rajd Rowerowy. W imieniu organizatorów zapraszamy całe rodziny.

3. Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Fordonie zaprasza 22 września – wtorek – o godzinie 17.00 na modlitwę przy relikwiach św. Rity. Po modlitwie koncert Eleni. Szczegóły na plakacie.

4. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele. Zapraszamy.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Adam Kabat
† Erika Król
† Bożena Tokarska
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info