I Niedziela Adwentu 29.11.2015

1. Dziś I Niedziela Adwentu, początek Nowego Roku Liturgicznego i Duszpasterskiego.I Niedziela Adwentu
Odczytujemy list Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050 – lecia Chrztu Polski: „Nowe życie w Chrystusie”.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła
• w czwartek św. Franciszka Ksawerego

3. Rozpoczynają się Msze święte Adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roraty. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Msze św. roratnie w poniedziałek i piątek o godzinie 7.00 a w środy o godzinie 18.00. W najbliższy piątek wyjątkowo o 16.30 ze względu na I piątek miesiąca.

4. W niedzielę 6 grudnia na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek i medalików dzieci I-szo komunijnych.

5. Opłatki wigilijne i świece CARITAS (5zł. małe i 15 zł. duże) można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Od przyszłej niedzieli będą też rozprowadzane przy wyjściu z kościoła.

6. W czwartek 3 XII o godzinie 17.00 Nowenna w intencji nowych powołań. Stowarzyszenie spotka się po Mszy św. w sali domu katechetycznego.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy:
• czwartek od 17.00 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. O 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży – Roraty
W sobotę nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych od godziny 8.30.

8. Za tydzień II Niedziela Adwentu, już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za dar i hojność ofiar „Bóg zapłać”.
W związku z tym już dziś można do skarbon złożyć ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci naszej parafii oraz na upominki Bożonarodzeniowe dla nich.

9. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych w parafii św. Mateusza w Bydgoszczy (Fordon) 29 XI – 2 XII. Szczegóły na afiszach.

10. Zapraszamy też na spotkanie 4 XII do auli Seminarium Duchownego z panią dr hab. Urszulą Dudziak z KUL: Przygotowanie do małżeństwa a jego nierozerwalność – ocena postaw i wskazania pastoralne wobec sytuacji rozwodowych i inne. Szczegóły w gablotach.

11. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Urszula Raczkowska
† Bolesław Krzyżanowski
† Leszek Warnke
† Tadeusz Szpotkowski
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2015

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gościmy w naszej Parafii ks. Zielińskiego CM. Będzie głosił Słowo Boże i przybliżał znaczenie Cudownego Medalika.Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.

3. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli, w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej.

4. W niedzielę 6 grudnia na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek i medalików dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

5. W przyszłą sobotę o godzinie 12.00 w Katedrze będzie miała miejsce Diecezjalna Inauguracja Roku Jubileuszowego 1050 rocznicy chrztu Polski. Zaproszone są delegacje wszystkich parafii z diecezji. W przyszłą niedzielę o 12.00 parafialny dzień Inauguracyjny tego Jubileuszu – odczytamy także list Episkopatu Polski przeznaczony na ten dzień.

6. Wczoraj w Katedrze święcenia diakonatu przyjął syn naszej parafii Marcin Chrostowski. Módlmy się w jego intencji a także upraszajmy u Boga nowe powołania.

7. Jutro, w poniedziałek o godzinie 16.30 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach ogólnopolskiej sesji naukowej, poświęcony twórczości Mariana Sawy, polskiego kompozytora, organisty improwizatora, muzykologa i pedagoga. Wykonawcy koncertu:
• Jakub Kwintal, Damian Pastuszka – organy
• Paweł Pawłowicz – klawesyn
• Tomasz Gluska – trąbka
• Męski Zespół Chorałowy Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyr. Mariusza Kończala
• Chór Mieszany Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy pod dyr. Aleksandry Grucza – Rogalskiej
• Chór Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyr. Mariusza Kończala
Wstęp wolny, zapraszamy.

8. Spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania klas III gimnazjum wraz z rodzicem w czwartek 26 XI po wieczornej Mszy św. o 18.30 w kościele.

9. Do skarbon, w ramach ogólnopolskiej zbiórki funduszy na organizację Światowych Dni Młodzieży, można składać na ten cel ofiary. Serdeczne Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Anna Wesołowska
† Tadeusz Wanatowski
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info