XIII Niedziela zwykła 28.06.2015

1. Jutro w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na Mszy Świętej, XIII Niedziela zwykłaaby w szczególny sposób modlić się w intencji Papieża Franciszka, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachować raczył w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla Kościoła Powszechnego. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za hojność serca. Msze św. o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.

2. W tygodniu wspominamy ponadto:
• w czwartek NMP Licheńską
• w piątek św. Tomasza Apostoła

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe do NSPJ. W poniedziałek po Mszy Świętej o godzinie 18.00. We wtorek o 20.30 ostatnie nabożeństwo, serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30.

5. W tym tygodniu przypadają:
• pierwszy czwartek – spowiadamy od 17.30 do 18.30
• pierwszy piątek miesiąca – spowiadamy od godziny 17.00 do 18.30
• pierwsza sobota miesiąca – od godziny 8.30 nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii.

6. W lipcu przy naszej parafii będą się odbywały bezpłatne zajęcia „kreatywnej walki z nudą” dla dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Zajęcia będą w poniedziałki i środy od godziny 12.00 do 14.00 od 29 czerwca do końca lipca w pomieszczeniach parafii lub na świeżym powietrzu, gdy będzie sprzyjająca pogoda. Serdecznie zapraszamy. Zaczynamy jutro o 12.00 przed Biurem Parafialnym.

7. Ukazał się nowy – wakacyjny – numer naszego Miesięcznika Kościelnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej podczas wakacji a szczególnie do praktykowania wiary. Pamiętajmy o Mszy św., modlitwie i świadczeniu, że należymy do wspólnoty Kościoła.

8. Można podjąć studia podyplomowe w zakresie teologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegóły w gablocie.

9. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 zaprasza niesłyszące i słabosłyszące dzieci i młodzież do podjęcia nauki w tej placówce. Szczegóły w gablocie.

10. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 3 prowadzący kształcenie i terapie dzieci i młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną prowadzi nabór na rok szkolny 2015/2016. Szczegóły na plakacie.

11. Przedszkole Akademickie WSG – Uniwersytet dziecięcy oferuje wolne miejsca.

12. Pielgrzymi w minioną Niedzielę zebrali 1340 zł. na wsparcie pielgrzymki. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Z naszej parafii jak co roku wyruszy grupa Biało Żółta w dniach 21-31 lipca. Przewodnikiem grupy jest ksiądz Robert Szczepański. Bliższe informacje oraz zapisy u ks. Roberta. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest skarbona do której można składać intencje, w których pielgrzymi będą modlić się podczas pątniczego szlaku.

13. Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy ul. Słoneczna zaprasza na bezpłatne KURSY KWALIFIKACYJNE:
- technik mechanik
- technik technologii odzieży
- technik mechatronik
- technik elektryk
Szczegóły na stronie szkoły oraz na afiszu w gablocie.

14. Projekt B3 to inicjatywa studentów przygotowujących się do niesienia pomocy najuboższym mieszkańcom Beninu. Celem projektu jest bezpośrednia pomoc misji w Biro przez wsparcie edukacyjne, medyczne i ewangelizacyjne w charyzmacie św. Wincentego a’Paulo. Dzisiaj możemy wspomóc ten cel. Wysłuchajmy kilku słów, które pragną do nas skierować młodzi ludzie.

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Wyjazd na kolonie parafialne

Wyjazd: 27.06 (sobota) godz. 15.00 - zbiórka przed kościołem o godz. 14.30

Przypominam o zabraniu:
1. Śpiwora!!!!!!
2. Odzieży na ciepłe i chłodne dni.
2. NAKRYCIA GŁOWY!!!!
3. Wygodne buty - również sportowe.
4. Strój kąpielowy.
5. Przybory toaloetowe.
6. DOBRY HUMOR!!!!!!!!!!!!

POWRÓT Z KOLONII PARAFIALNYCH
04.07 (sobota) około godz. 12.00 (proszę kontaktować się telefonicznie)

ks. Bartek

Copyright 2013 © trojca.info