III Niedziela Adwentu - 14.12.2014

1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Dni Modlitw o chrześcijańskie życie Rodzin. Polecamy Bogu i Jego Matce trudne dziś III Niedziela Adwentunaszych Rodzin.

2. Dzisiaj dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Jana Tyrawy. Ks. Biskup odprawi Mszę św. dziś w katedrze o godzinie 18.00. Po Mszy św. możliwość składania życzeń.

3. Od środy 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu Adwentu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty, ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.

4. W okresie Adwentu przygotowujemy się wewnętrznie do Uroczystości Narodzenia przez:
• roraty w poniedziałki i piątki o godzinie 7.00 a w środy o godzinie 18.00.
• czas poświęcony na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 8.30 do 17.50 w naszym kościele.
• skorzystanie z sakramentu pokuty i komunikowanie przez okres Adwentu i Bożego Narodzenia. Jesteśmy w konfesjonale każdego dnia w łączności z każdą Mszą św., w piątek od 17.00 do 18.30.

5. Opłatki wigilijne i świece (5zł. małe i 15 zł. duże) można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Dzisiaj i w przyszłą niedziele przy wyjściu z kościoła (pod chórem).

6. W sobotę 20 grudnia nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych. Prosimy o ich zgłoszenie w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

7. W piątek 19 XII od 14.00 młodzież nawiedzi chorych, którzy w każdą pierwsza sobotę przyjmują kapłana z Komunią św.

8. Dzisiaj II niedziela miesiąca – ofiary składamy na remonty w parafii. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy i przesłaliśmy 1000 zł. Bóg zapłać.

9. W czwartek o godzinie 17.00 Nowenna w intencji nowych powołań. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe.

10. 20 XII w sobotę o godzinie 16.30 spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów naszej grupy biało – żółtej.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
• † Zygmunt Michalski
• † Irena Madeła

…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Ii Niedziela Adwentu - 7.12.2014

1. Dzisiaj o godzinie 10.30 poświęcimy dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej książeczki i medaliki.II Niedziela Adwentu

2. Dzisiaj druga niedziela adwentu. Już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do skarbon na „Pomoc Kościołowi na wschodzie”. Naszej pomocy oczekują biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni ludzi. Za dar serca i hojność ofiar: Bóg zapłać. W ubiegłym tygodniu na odbudowę katedry w Sosnowcu zebraliśmy prawie 900 zł.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek Niepokalane poczęcie NMP. Msze święte tego dnia o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00.
• w sobotę św. Łucję, dziewice i męczennice.

4. W okresie adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział we Mszy św., przyjęcie słowa Bożego i sakrament pokuty, mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.
• Zapraszamy na roraty w poniedziałki i piątki na godzinę 7.00 a w środy na godzinę 18.00.
• Zapraszamy na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godzinie 5.30 do kaplicy Świętego Krzyża.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Opłatki wigilijne i świece (5zł. małe i 15 zł. duże) można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Dzisiaj i w kolejne niedziele przy wyjściu z kościoła (pod chórem).

6. Dnia 14 grudnia o godzinie 10.30 w bydgoskiej Operze Nova odbędzie się Koncert Charytatywny „Kochamy Cię Święty Mikołaju”. Patronat Honorowy nad koncertem objął ks. Biskup Jan Tyrawa. Na scenie wystąpią – Wojownicy Pana i Przyjaciele, a gwiazdą główną będzie piosenkarka Magda Anioł. Podczas przerwy odbędzie się zbiórka publiczna oraz sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód z Koncertu przeznaczony jest na wyjazd dzieci chorych na raka. Bilety – cegiełki – do nabycia w księgarni o. Pio (kościół klarysek), Oratorium „Dominiczek” (ul. Pod Reglami 1) oraz Operze Nova.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Lilianna Tubaja
† Krystyna Fischer
† Maria Słonina
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info