VII Niedziela Zwykła 19.02.2017

1. Z natury człowieka wynika miłość do swoich bliźnich i takie nastawianie do życia możemy realizować przy pomocy własnego wysiłku. Chrystus stawia VII Niedziela zwykłanam jednak wyżej poprzeczkę – abyśmy miłowali swoich nieprzyjaciół – tego już jednak własnym wysiłkiem nie jesteśmy w stanie uczynić. Potrzebna nam jest głęboka wiara w to, że Jezus Chrystus głoszoną przez siebie naukę poświadczył własnym życiem. Jeżeli wierzysz, że Jezus Chrystus umarł
i zmartwychwstał dla Twojego zbawienia, to uwierzysz, że Jego mocą możesz miłować nieprzyjaciół. Czy więc jesteś gotowy Go naśladować?

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 zostaną poświęcone świece dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

3. W środę 22 lutego będziemy obchodzili święto Katedry św. Piotra Apostoła. Znamy doskonale jego postać, raz wyznawał wiarę w Jezusa Chrystusa, a innym razem zapierał się Go. Obchodząc jednak to święto przypominamy, że to on jest strażnikiem nauki Chrystusa, ale również i jej wykonawcą.
W czwartek wspominamy św. Polikarpa , biskupa i męczennika.

4. Zapraszamy we wtorek na Mszę świętą wieczorną a następnie o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się w intencji i w intencjach mieszkańców ul. W. Pola.
Zachęcamy ponownie mężczyzn do aktywnego włączenia się do inicjatywy 72, czyli mężczyzn adorujących Pana w Najświętszym Sakramencie.

5. Spotkanie młodzieży III klas Gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, we wtorek o godzinie 17.00 w kaplicy Świętego Krzyża.

6. Nasz parafialny zespół młodzieżowy Effatha, który od lat chwali Boga w naszej świątyni, zaprasza do współpracy osobę potrafiącą grać na gitarze. Osoby chętne proszone są o kontakt z ks. Damianem.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Kazimiera Walkowiak – Sadowska
† Maria Wejna
wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

VI Niedziela Zwykła 12.02.2017

1. Skończyły się ferie. Dzieci i młodzież wracają do szkół. Prosimy, by pamiętały w swoim życiu o Bogu a także o solidnej pracy w szkole.VI Niedziela zwykła

2. We wtorek 14 lutego – święto Cyryla i Metodego. Tego dnia Kościół wspomina także św. Walentego, patrona zakochanych. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną a później na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się w intencji zakochanych, małżonków, miłujących się i tych, którzy powinni się kochać.
Również szczególnie modlić się będziemy za mieszkańców ulicy Na Wzgórzu, których do włączenia się do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj w II Niedzielę miesiąca ofiary przeznaczamy za remonty w parafii. Bóg zapłać!

4. Fascynacja młodych. Moda. Kult ciała. Pseudopotrzeby. – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Diakonię Społeczną Ruchu Światło – Życie, która odbędzie się w sobotę 18 lutego w Domu Polskim ul. Grodzka 1. Wstęp wolny.

5. Bydgoski Klub Frondy i Duszpasterstwo Akademickie MARTYRIA zapraszają na przedpremierową projekcję w Bydgoszczy oraz spotkanie z twórcami filmu - „Zerwany Kłos”, opowiadającego o życiu i męczeństwie bł. Karoliny Kózkówny. Projekcja filmu odbędzie się w dniu 15 lutego, w środę, o godz. 18.00 w Kinie Helios. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia dzisiaj w kościele Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie lub zapisy pod nr telefonu: 602 480 763.

6. W następną niedzielę 19 lutego na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie świec dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie z rodzicami. Po spotkaniu możliwość wpłaty pieniędzy na pamiątkę i dekorację kościoła oraz zapisy wraz z wpłatą 30zł od osoby na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która będzie w sobotę białego tygodnia 20 maja.

7. Nasz parafialny zespół młodzieżowy Effatha, który od lat chwali Boga w naszej świątyni, zaprasza do współpracy osobę potrafiącą grać na gitarze. Osoby chętne proszone są o kontakt z ks. Damianem.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Janusz Weyna
† Zofia Szymańska
† Danuta Troć
† Henryk Kocoń
wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info