Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie NMZesłanie Ducha ŚwiętegoP Matką Kościoła i oddanie jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Papież Paweł VI spełnił te prośbą. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Kościele.

2. To już ostatni tydzień maja, miesiąca dedykowanego Matce Najświętszej. Codziennie odprawiamy Nabożeństwo Majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 a we wtorki o 20.30.

3. W tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek św. Filipa Nereusza, kapłana
• w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Tego dnia kapłani pracujący w naszej parafii odprawią Mszę św. dziękczynną w rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby prosić tez o nowe powołania. W sobotę ks. Biskup udzieli święceń kapłańskim czterem diakonom.
• w piątek św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

4. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych Matkach, aby w ich intencjach zanosić prośbą o zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prosząc o wieczne zbawienie.

5. W przyszłą niedzielę w Kościele Katolickim obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzień ten podkreśla, że dzieło zbawienia pochodzi od Ojca i realizuje się przez Syna w Duchu Świętym. W naszej parafii Odpust o godzinie 12.00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Mariusz Kuciński, proboszcz parafii św. Mateusza w Bydgoszczy.
Kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

7. Zaproszenie Księdza Biskupa na IV Marsz dla Życie i rodziny. (link)

8. Dzisiaj możliwość złożenia do skarbon ofiar na obiady dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

9. Dzieci pierwszokomunijne naszej parafii włączyły się w ogólnopolską akcję pomocy "dzieci misją" i zebrały 474,31zł, które zostały przekazane na konto misyjne. Serdecznie dziękujemy za ten dar.

10. Na przełomie czerwca i lipca nasza parafia organizuje kolonie parafialne w Bory Tucholskie nad jeziorem. Wyjeżdża grupa 85 uczestników dzieci i młodzieży. Niektórym z nich pomagamy finansowo, żeby mogli uczestniczyć tym wakacyjnym wyjeździe. Gdyby ktoś chciał włączyć się w pomoc to w przyszłym tygodniu w niedzielę możliwość przy wyjściu z kościoła złożenia ofiary do puszek właśnie na ten cel.
Ponadto, już dziś zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na niedzielę 7 czerwca do naszej parafii na organizowany Dzień Dziecka. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Ewa Drzewianowska
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 17.05.2015

1. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego stanęliśmy przy ołtarzu z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami,Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego z powodu uwielbienia Chrystusa i smutku, z powodu rozstania z Nim. Chrystus pozostawia jednak w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak zanim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas każdej Eucharystii, którą sprawujemy.

2. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie odprawiamy Nabożeństwo Majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 a we wtorki o 20.30.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Zesłanie zakończyło proces Objawienie rozpoczęty w Starym Testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła, kończy w kościele okres wielkanocny. Dlatego zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej tych, którzy jeszcze z różnych względów nie podjęli procesu nawrócenia. Skorzystajmy z łask miłosierdzia. Trwa Nowenna przed tą uroczystością.

4. Zapraszamy na Trzeci Tydzień Ewangelizacji w Bydgoszczy. W tym roku obejmuje między innymi: rekolekcje ewangelizacyjne w Parafii Świętego Ducha ul. Glinki 40 od 23 do 28 maja kończące się koncertem ewangelizacyjnym zespołu Mocni w Duchu 28 maja o 18.00 oraz procesją mężczyzn: Nie muszę mówić nic” z Kościoła Garnizonowego przy ul. Bernardyńskiej do Katedry 30 maja o godzinie 20.00. Propozycje na plakacie.

5. Parafia Miłosierdzia Bożego planuje pielgrzymki:
• 1 – 4 lipca – Częstochowa, Kraków, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Zakopane
• 17 – 25 września – Włochy.
Szczegóły na plakacie lub w parafii Miłosierdzia Bożego.

6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

7. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek dzieci i młodzieży w Ustce. Szczegóły w gablocie.

8. Porady prawne można uzyskać w naszej parafii w każdą środę od godziny 17.00 w Biurze parafialnym.

9. 6 czerwca już po raz 19 będzie miało miejsce spotkanie młodych na polach Lednickich pod hasłem „W imię Ducha Świętego”. Razem z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizujemy wyjazd na to spotkanie. Koszt wraz z ubezpieczeniem i pakietem pielgrzyma 45 zł, zbiórka przy naszym kościele o godzinie 6.50. Zapisy u ks. Damiana.

10. Parafia Św. Łukasza zaprasza 22 maja o godzinie 16.45 na modlitwę przy relikwiach św. Rity. Szczegółowe informacje na plakacie.

11. Wchodzi do kin niezwykle interesujący film o Janie Pawle II – Apartament. Zapraszamy do kin, oferta w gablocie.

12. Przed kościołem przedstawiciele Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki zbierają ofiary, które będą przeznaczone na samochód, który służył będzie na dojazdy do chorych w ramach opieki domowej.
W zeszłym tygodniu na ofiary w Nepalu zebraliśmy 2381,61.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Maria Szałapska
† Zofia Kazimierczak – Kokoszewska
† Witold Szukała
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info