VI Niedziela Wielkanocna 1.05.2016

1. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na VI Niedziela WielkanocyStarym Rynku o 11.00 Msza św., która celebrował będzie bp ordynariusz Jan Tyrawa.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. Msza święta o godzinie 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
W sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych z naszej parafii od godziny 8.30.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii to także dzień przystąpienia dzieci do I Komunii św. Próba generalna dla dzieci w czwartek o godzinie 16.30. Prosimy zabrać ze sobą świece. Spowiedź dzieci w sobotę 7 maja o godzinie 10.30. W niedziele dzieci gromadzą się w kościele w swoich ławkach o godzinie 10.10.

4. Od piątku po uroczystości we wszystkich kościołach odprawia się Nowennę do Ducha Świętego. Celem Nowenny jest przygotowanie na przyjęcie darów Ducha Świętego w uroczystość Zielonych Świąt.

5. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie odprawiamy Nabożeństwo Majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 a we wtorki o 20.30.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

7. 8 maja o godz. 18.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych. 14 maja od 12.00 do 20.00 inne imprezy towarzyszące, o których można przeczytać w gablotach.

8. Zachęcamy wiernych, żeby spełnili obowiązek wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Czas wielkanocny zbliża się ku końcowi, a przecież trwa Rok Miłosierdzia. Wykorzystajmy tę szansę i dajmy Panu Bogu miejsce w naszym sercu.

9. W przyszłą niedzielę 8 maja o godzinie 19.00 w naszym kościele zaśpiewa zespół Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Informacje w gablotach.

10. W czwartek 28 kwietnia zmarł ks. kan. Zbigniew Lewandowski, długoletni proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku, pochodzący z naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 maja o godzinie 11.00 w kościele w Mieścisku pod przewodnictwem abp. seniora Henryka Muszyńskiego. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

11. Gimnazjum nr 27 przy ul. Kruszwickiej 2 zaprasza na Drzwi Otwarte 6 maja od 9.00 do 16.00. Szczegóły w gablocie.

12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Halina Mirek
† Wiktoria Szliben
† Arkadiusz Sokołowski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016

1. Dzisiaj odczytujemy List Pasterski Episkopatu Polski o posłudze charytatywnej w Roku Miłosierdzia.V Niedziela Wielkanocna

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek św. Marka Ewangelistę
• w piątek św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i Doktora Kościoła, patronkę Europy.

3. W niedzielę 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także do odmawiania litanii do NMP indywidualnie lub wśród rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe o godzinie 17.30, we wtorki o 20.30.

4. Dzisiaj do skarbon, zgodnie z wezwaniem papieża Franciszka, w całym Kościele Powszechnym zbieramy ofiary na pomoc Ukrainie. Dziękujemy za gest solidarności.

5. We wtorek 26 kwietnia na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na Msze św., podczas której będziemy modlili się o Boże błog. i światło Ducha Świętego dla nich na czas egzaminu dojrzałości.

6. 8 maja w niedzielę o godzinie 19.00 w naszym kościele zaśpiewa zespół Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti. Już dzisiaj zapraszamy na tę duchową ucztę.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę osób wspierających powołania kapłańskie i zakonne na Jasną Górę 13 maja. Powrót 14 maja w sobotę, szczegóły w gablocie.

8. Diecezjalny Duszpasterz chorych zaprasza 1 maja o godz. 10.00 do kaplicy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Biziela na Mszę św. oraz modlitwę o uzdrowienie psychiczne, fizyczne i duchowe.

9. O 1% podatku prosi fundacja WIATRAK, Szkoła Katolicka, CARITAS, Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki. Informacje obok gazet.

10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu odszeszli do Pana:
† Bartosz Okonek
† Lotte Maria Kamińska
† Henryk Wierzbanowski
† Leokadia Kwiatkowska
† Zbigniew Kreja
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

Copyright 2013 © trojca.info