XXVI Niedziela zwykła 25.09.2016

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXVI Niedziela zwykła
• we wtorek św. Wincentego a’Paulo, kapłana
• w środę św. Wacława, męczennika
• w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
• w piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
• w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła.

2. W sobotę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa. Wspaniała w prostocie i głębi. Na tle słów – Zdrowaś Maryjo dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Modlitwa tak prosta i tak bogata”.
Zapraszamy o godzinie 17.30, we wtorek o 20.30. Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30, w pozostałe dni wraz z dorosłymi.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych i niepełnosprawnych odwiedzimy od godziny 8.30.

4. W przyszłą niedzielę, czyli 2 października, na Mszy świętej o godzinie 10.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej. Po Mszy św. spotkanie rodziców.

5. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na Mszę św. oraz na pierwsze spotkanie formacyjne w nowym roku szkolnym, w poniedziałek 3 października br., na godzinę 18.00 do zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17.

6. Msze święte dla małżeństw niesakramentalnych czyli cywilnych związków małżeńskich mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów przy Placu Kościeleckich, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

7. W gablotach wywiesiliśmy komunikaty Konferencji Episkopatu Polski dotyczące:
• prawa do wolnej niedzieli
• i informację o kampanii Przekażmy sobie znak pokoju
„Wolna niedziela jest marzeniem wielu Polaków, bez względu na religię czy światopogląd. Biskupi polscy jednomyślnie poparli obywatelki projekt ustawy zgłoszonej przez NSZZ Solidarność w prawie ograniczenia handlu w niedzielę i oczekuje, że Parlament rzeczpospolitej Polskiej przywróci i zabezpieczy polskiemu narodowi niedzielę jako wartość religijną, rodzinną i kulturową”.
Odnośnie do kampanii Przekażmy sobie znak pokoju stwierdzają, że katolicy nie powinni brać udziału w tej kampanii, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii.
Pełna treść komunikatów w gablocie.

8. Zachęcamy do udziału w VIII Pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej przed Nawiedzeniem Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w dniach:
• 19 – 21 października br. z nawiedzeniem Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy, lub
• 20 – 21 października tylko Jasna Góra.
Zapisy w biurze Parafialnym lub w Parafii NMP Matki Kościoła przy ul. Jaskółczej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Informujemy, że ukazał się nowy październikowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego, który można nabywać wraz z Przewodnikiem Katolickim przy wyjściu z kościoła.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebraliśmy i przekazaliśmy 1150 zł oraz 5, 20 Euro.

11. W przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 modlić się będzie wraz z nami społeczność Wyższej Szkoły Gospodarki inaugurując Rok Akademicki.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana:
† Janina Czajkowska
† Barbara Skąpińska
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

 

XXIV Niedziela zwykła 11.09.2016

1. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwo. Wywyższenie na krzyżu oznacza, aXXIV Niedziela zwykła jednocześnie zapowiada, wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną
• w piątek świętych męczenników: Korneliusza i Cypriana.

3. Dzisiaj składka na remonty w naszej parafii. Za ofiary Bóg zapłać.
O godzinie 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla uczniów klas I.

4. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – 3 klasy gimnazjum – w czwartek 15 IX na godz. 17.15 do kaplicy św. Krzyża.

5. Kurs formacyjne dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 3 i 4 listopada br. Wykłady odbywać się będą w gmachu Kurii przy ul. Ks. Malczewskiego 1 – od godz. 16.00 do godz. 19.00.

6. Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny w niedzielę 18 IX. Można w przyszłą niedzielę włączyć się w akcję solidarności z pokrzywdzonymi.

7. Kujawsko – Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 1 września seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, mogą za darmo realizować recepty na ponad tysiąc leków. Na liście znajdują się miedzy innymi leki na: nadciśnienie, chorobę niedokrwienną i niewydolność serca, miażdżycę, udar mózgu, chorobę zakrzepowo – zatorową, żylaki, choroby hematologiczne, astmę, POCHP, cukrzycę, depresję, otępienie, chorobę alzheimera, choroby naczyniowe, chorobę Parkinsona. Recepty na darmowe leki mogą wypisywać tylko lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Janina Kłos
† Michał Meller
† Michalina Dokucka
† Sandra Zielińska
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

 

Copyright 2013 © trojca.info