XVIII Niedziela zwykła 2.08.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XVIII Niedziela zwykła
• we wtorek św. Jana Marię Vianneya, kapłana
• w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, które zostało ustanowione w roku 1456, w rok po zwycięstwie koalicji wojsk europejskich nad Turkami pod Belgradem.
• w sobotę św. Dominika, kapłana.

2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,
o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale tez o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30.
• w piątek od 17.00 do 18.30
• we wtorek o godzinie 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego.

5. Przypominamy, rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej.

6. Pątnicy XI Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, także z naszej parafii, którzy 21 lipca wyruszyli do tronu Czarnej Madonny, osiągnęli swój cel. Dziękujemy im za trud i modlitwę pielgrzymią.

7. 6 sierpnia, w dzień zaprzysiężenia nowego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w naszym kościele o godzinie 7.00 będzie odprawiona Msza św. w następującej intencji: O błogosławieństwo i opiekę Opatrzności Bożej dla Andrzeja Dudy na rozpoczynającą się kadencję urzędu Prezydenta naszej Ojczyzny. Niech stanie się On stróżem i orędownikiem naszych narodowych fundamentalnych wartości: Boga, Honoru i Ojczyzny – jest to intencja od Koła Parafialnego Towarzystwa Świętego Wojciecha. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W niedzielę 9 sierpnia w naszym kościele po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie miał miejsce koncert w ramach XII Letnich Międzynarodowych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Występuje: Elżbieta Włosek – Żurawiecka – organy oraz Maria Zientek – sopran. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Maria Guczalska
† Franciszek Burzyński
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

XVII Niedziela zwykła 26.07.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XVII Niedziela zwykła
• w środę św. Martę, dziewicę
• w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana
• w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych i niepełnosprawnych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godziny 8.30.

5. Przypominamy, że w sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej.

6. Pątnicy XI Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którzy 21 lipca wyruszyli do tronu Czarnej Madonny, osiągną swój cel 31 lipca w piątek. Módlmy się w ich intencji.

7. Zapraszamy do udziału w XII Letnich Międzynarodowych Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej. Wstęp na te muzyczne wydarzenia wolny. Koncerty odbywają się dzisiaj oraz 8 sierpnia po Mszy św. o 12.00. Szczegóły na plakatach.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Edwin Makowski
† Helena Matuszak
† Iwona Przeklas
† Jarosław Ksycki
 wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info