II Niedziela Adwentu 4.12.2016

1. Dzisiaj druga niedziela adwentu. Już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do skarbon na "Pomoc II Niedziela AdwentuKościołowi na wschodzie". Naszej pomocy oczekują biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni ludzi. Za dar serca i hojność ofiar: Bóg zapłać.

2. Za tydzień 11 XII o godzinie 10.30 poświęcimy dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej książeczki i medaliki.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w środę św. Ambrożego, biskupa
• w czwartek Niepokalane Poczęcie NMP. Msze święte tego dnia o godzinie 7.00, 8.00, 18.00.

4. W okresie adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział we Mszy św., przyjęcie słowa Bożego i sakrament pokuty, mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.
Zapraszamy na roraty w poniedziałki i piątki na godzinę 7.00 a w środy na godzinę 18.00.

5. We wtorek – pierwszy w miesiącu, o godzinie 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 20.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Apel. Przypominamy, że w pozostałe wtorki od 18.30 do 19.30 również wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
Zachęcamy również do włączenia się do grona 72 mężczyzn adorujących Pana.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – III klasy gimnazjum – 6 XII we wtorek w kaplicy Świętego Krzyża o godzinie 17.00.

7. Opłatki wigilijne, świece (5zł. małe i 15 zł. duże) oraz kartki świąteczne można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Dzisiaj i w kolejne niedziele adwentowe przy wyjściu z kościoła (pod chórem).

8. W niedzielę 15 stycznia o godzinie 18.00 w hali Łuczniczka będzie miał miejsce koncert – Betlejem w Bydgoszczy. Zabrzmią kolędy i pieśni świąteczne w wykonaniu: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Mate.O. Bilety w cenie 40, 60, 80 zł do nabycia w biurze parafialnym. Zapraszamy.

9. W dniach 10 – 11 XII w siedzibie Stowarzyszenia Salezjańskiego przy ul. Salezjańskiej 1 będzie akcja charytatywna Kochamy Cię Święty Mikołaju. Więcej szczegółów na plakacie.

10. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza w poniedziałek 5 grudnia na godzinę 18.00 do Zespołu Szkół Katolickich na Msze święta i spotkanie formacyjne.

11. We wtorek 6 XII przypada wspomnienie św. Mikołaja – współpatrona naszej katedry. Z tej racji Ksiądz Biskup zaprasza na godzinę 16.00 na spotkanie dzieci naszego miasta podczas którego poświęci przyniesione przez dzieci figurki Dzieciątka Jezus.

12. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „Pierwsza Biblia Kościoła: Septuaginta” 7 grudnia, w środę o godzinie 19.00 do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

14. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Teresa Sikorska
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

 

I Niedziela Adwentu 27.11.2016

1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym uobecniamy wydarzenia zbawcze. Adwent ukazuje nam dwa elementy: przygotowuje nas do Świąt I Niedziela AdwentuBożego Narodzenia, a równocześnie jest czasem kierowania duszy ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Pana. Z obu tych względów jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
Hasłem duszpasterskim Roku jest : Idźcie i głoście.

2. Rozpoczynają się Msze święte Adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roraty. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami. Msze św. roratnie w poniedziałek i piątek o godzinie 7.00 a w środy o godzinie 18.00. W najbliższy piątek wyjątkowo o 16.30 ze względu na I piątek miesiąca.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy:
• czwartek od 17.00 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. O 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży – Roraty.
W sobotę nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych od godziny 8.30. Przed Świętami Bożego Narodzenia nawiedzimy chorych dodatkowo 17 XII (sobota) od godziny 8.30 na zaproszenia.

4. 22 października odbyło się w naszej parafii II Forum Parafialne. O wnioskach, które zostały przedstawione piszemy w najnowszym numerze Miesięcznika Kościelnego. Z propozycji przedstawionych przez uczestników Forum, do realizacji na dziś wybraliśmy następujące:
• zmienione zostaną godziny adoracji we wtorki. Poza pierwszym wtorkiem miesiąca adoracje rozpoczynać będziemy w każdy wtorek o 18.30 (po Mszy świętej) i kończyć o 19.30 Apelem. W trakcie adoracji modlić będziemy się za mieszkańców poszczególnych ulic i przedstawiać Bogu ich problemy oraz dziękować za dobro, którego doświadczają. Zapraszamy już w najbliższy wtorek. Modlić się będziemy za mieszkańców ulicy Świętej Trójcy.
W pierwsze wtorki adoracja bez zmian – o godzinie 20.00 wraz z Nowenną do MBNP i Apelem oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
• szczególna formą modlitwy za parafian i kapłanów będzie modlitwa do Św. Michała Archanioła, którą zaczniemy odmawiać po każdej Mszy Świętej, począwszy od pierwszej niedzieli adwentu (tj. od dzisiaj).
• miejscem, gdzie parafianie będą mogli spotkać się z Bogiem będą spotkania biblijne, na które zaprasza ks. Proboszcz od 2017 roku.
• inicjatywa „Siedemdziesięciu Dwóch”  - zapraszamy odważnych mężczyzn, którzy ukończyli 21 lat i są gotowi na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. zapraszamy i czekamy na zgłoszenia. Formularze rozłożone są na ławkach. Prosimy o zabranie tego zgłoszenia także dla kogoś z rodziny, dla znajomych, sąsiadów. Panie prosimy by zachęcały do podjęcia wezwania swoich mężów, braci. Wypełnione zgłoszenia można składać w kościele do skrzynek za ostatnim rzędem ławek po każdej Mszy Świętej.
Bliższych informacji udziela Marek Dłuski, tel. 504185629, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Dzisiaj do naszej Parafii przybyły Siostry Felicjanki, którym za obecność dziękujemy. Przez cały dzień z nami się modlą i dzielą swoją wiarą, powołaniem i charyzmatem.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

 

Copyright 2013 © trojca.info