XXI Niedziela zwykła 21.08.2016

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXI Niedziela zwykła
•  w poniedziałek NMP Królową
•  w środę św. Bartłomieja Apostoła
•  w piątek NMP Częstochowską
•  w sobotę św. Monikę.

2. W piątek, 26 sierpnia, w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Suma, której przewodniczyć będzie i wygłosi słowo Boże ks. Arkadiusz Muzolf – diecezjalny duszpasterz rodzin, o godzinie 18.00. Wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej w Jasnogórskim obrazie serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy, aby u tej, której poświęcono kaplicę w naszym kościele, upraszać łaski dla nas u dobrego Boga.

3. W przyszłą niedzielę przedstawiciele CARITAS będą przed kościołem od 7.30 do 12.00 rozprowadzać cegiełki Z uśmiechem do szkoły w cenie 1, 2, 5 zł.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

5. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Kazimiera Mazurek
† Bogdan Romanowski
wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

 

XX Niedziela zwykła 14.08.2016

1. Jutro, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniuXX Niedziela zwykła w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. W naszym kościele Msze Święte według porządku niedzielnego (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30).

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w środę św. Jacka, kapłana
• w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowe w Parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Przypominamy, rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji rodzin borykających się z tym problem oraz w intencji naszej Ojczyzny.

7. W trwającym Roku Miłosierdzia Diecezja Bydgoska organizuje pielgrzymkę do Rzymu 15 – 19 września. Koszt 2190 zł oraz 80 euro. Zapisy w kurii diecezjalnej lub w biurze turystycznym Frater.

8. Kończąc tę Eucharystię dziękujmy za prawdę Ewangelii, która daje prawdziwe wyzwolenie człowieka. Niech przyświeca nam przykład św. Maksymiliana Kolbego, patrona naszych trudnych czasów, którego wspomnienie przypada w kalendarzu liturgicznym w dniu dzisiejszym.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Henryk Gołębiewski
† Danuta Bobowska
† Bożena Nowak
wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

 

Copyright 2013 © trojca.info