XXI Niedziela zwykła 23.08.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXI NIedziela zwykła
• w poniedziałek św. Bartłomieja, apostoła;
• w czwartek św. Monikę;
• w piątek św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła;
• w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przedstawiciele CARITAS będą rozprowadzać cegiełki z „Uśmiechem do szkoły” na artykuły szkolne dla dzieci z ubogich rodzin w cenie 1, 2 i 5 zł. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

3. W środę, 26 sierpnia, w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Suma, której przewodniczyć będzie ks. Maciej Musiał, o godzinie 18.00. Wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej w Jasnogórskim obrazie serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Bractwo Oblatów św. Brygidy zaprasza do udziału w XXVI pieszej pielgrzymce z Katedry do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie dnia 5 września. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze o godzinie 7.00, planowane przyjście do Byszewa o godzinie 17.00.

6. Organizujemy 2-dniową pielgrzymkę Niepokalanów - Warszawa w dniach 19-20 października 2015r. tj. poniedziałek i wtorek. Koszt 190 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Bartosza. Informacje bliższe w gablocie.

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

XX Niedziela zwykła 16.08.2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XX Niedziela zwykła
• w poniedziałek św. Jacka, kapłana
• w czwartek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
• w piątek św. Piusa X, papieża
• w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Królową.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Przypominamy, rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji rodzin borykających się z tym problem oraz pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej.

 ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info