XXI Niedziela Zwykła – 24.08.2014

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXI Niedziela zwykła
• w środę św. Monikę,
• w czwartek św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
• w piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przedstawiciele CARITAS będą rozprowadzać cegiełki z "Uśmiechem do szkoły" na artykuły szkolne dla dzieci z ubogich rodzin w cenie 1, 2 i 5 zł. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

3. We wtorek w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Suma, której przewodniczyć będzie ks. Jacek Salwa, o godzinie 18.00. Wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej w Jasnogórskim obrazie serdecznie zapraszamy.

4. Ten dzień (wtorek - 26 VIII) Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła także dniem modlitw za Kościół prześladowany na bliskim wschodzie. "Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie". W naszej parafii szczególne nabożeństwo w tej intencji o godzinie 20.30.

5. Zaproszenie Biskupa Jana Tyrawy przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek 28 VIII po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Śląskiej 7 informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego dla klas  od II do VI  - 1 IX o godzinie 9.00, dla klas I o godz. 9.30 a dla klas zerowych o godz. 10.00.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Grzegorz Łysak
† Adam Straszewski
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info