Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.05.2016

1. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Msze św. w naszym Kościele o godzinie 7.30, 9.00, 10.30. Po tej Mszy Świętej udamy się w procesji do parafii Św. Wojciecha. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00 i 15.00. Msza św. o godzinie 18.00. Nabożeństwo majowe o 17.30.
Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała i oktawę. Próba dla tych dzieci w poniedziałek i środę o godzinie 16.30.
Kwiatki do sypania można składać w koszu przy ołtarzu św. Franciszka.

2. W tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych każdego dnia o godz. 17.30, we wtorek o 20.30.

4. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych matkach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego Błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

5. Do skarbon możemy złożyć ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży. Jest to składka ustalona przez Biskupów dla całej Polski.

6. Rada Osiedla Okole zaprasza 26 maja w Boże Ciała od godziny 14.00 do 22.00 na 15 Jubileuszowy Festyn Rodzinny. Planty Starego Kanały Bydgoskiego u zbiegu ulic Wrocławskiej i Nakielskiej.

7. W związku z obchodami 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości w piątek 28 maja o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Ugorach. Po niej nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej miejsce koronacji.
Następnie około 20.00 wyruszy PROCESJA MARYJNA Z KOPIĄ OBRAZU MATKI BOŻEJ PIĘKNEJ MIŁOŚCI DO KATEDRY. Tak jak 50 lat temu procesja przejdzie ulicami: Ugory, Podgórna, Wełniany Rynek, Długa i Jezuicka.
W niedzielę 29 maja o godz. 12.00 w Katedrze Bydgoskiej Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Abpa Jana Pawłowskiego.

8. Trwa rekrutacja do Przedszkola i Żłobka Akademickiego przy WSG. Szkoła zaprasza także do nowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Szczegóły w gablocie lub sekretariacie szkoły.

9. 4 czerwca odbędzie się już XX spotkanie młodych na polach Lednicy. Wraz z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizujemy wyjazd dla chętnej młodzieży. Wyjazd o godzinie 7.45, koszt wraz z pakietem pielgrzyma 50 zł. Zapisy u ks. Damiana.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Krystyna Prochera
† Stanisław Wolski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15.05.2016

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie NMP Matką Kościoła i oddanZesłanie Ducha Świętegoie jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Papież Paweł VI spełnił te prośbą. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Kościele. W naszym kościele Msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00.

2. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 a we wtorki o 20.30.

3. W tygodniu w liturgii czcimy:
• w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana

4. Przed kościołem, w ramach akcji Pola Nadziei, przedstawiciele Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki zbierają ofiary, które będą przeznaczone na zakup wanny pielęgnacyjno – rehabilitacyjnej podnoszonej oraz sprzętu medycznego.

5. Dzisiaj o godzinie 18.00 Msza św. w podziękowaniu za Bożą Opiekę w czasie 130 letniej działalności szpitala przy ul. Seminaryjnej 1 oraz 110 letniej przy ul. Maysnera 9 z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej na dalsze lata dla pracowników Kuj – Pom Centrum Pulmonologii oraz chorych i cierpiących leczonych w szpitalu. Zapraszamy tych także, którzy leczyli się w tym szpitalu a także ich bliskich.

6. W przyszłą sobotę zapraszamy na Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Trójcy. Sumę odpustową odprawi ks. Biskup Bogdan Wojtuś, który też będzie dziękował za 55 lat służby kapłańskiej. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy otrzymali przez ręce ks. Biskupa sakramenty święte, słuchali Słowa Bożego, które głosił. Niech obecność i modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu w Trójcy Świętej Jedynego za dar kapłańskiej i biskupiej posługi ks. Biskupa.

7. Diakon Marcin Chrostowski, alumn Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, pragnie 21 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym przyjąć świecenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić o tym Księdza Proboszcza. Kandydata i jego rodzinę polecamy modlitwą wiernych.
W przyszłą niedzielę zaś zapraszamy o godzinie 12.00 na Mszę św. prymicyjną ks. Marcina Chrostowskiego. Ks. Marcinowi życzymy wszelkiego błogosławieństwa kapłańskiej drodze oraz modlimy się wszyscy o nowe, święte powołania kapłańskie.

8. 20 maja, we wszystkich parafiach naszej diecezji, rozpocznie się Nowenna, która będzie bezpośrednim przygotowaniem do obchodów rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.

9. 4 czerwca odbędzie się już XX spotkanie młodych na polach Lednicy. Wraz z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizujemy wyjazd dla chętnej młodzieży. Wyjazd o godzinie 7.45, koszt wraz z pakietem pielgrzyma 50 zł. Zapisy u ks. Damiana.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy informuje o naborze uzupełniającym dla dzieci 3 i 4 letnich. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.

11. Zaproszenie Księdza Biskupa na IV Marsz dla Życie i rodziny. (odczytać)

12. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na IV już Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy. W ramach tego Tygodnia prowadzone będą też Rekolekcje Ewangelizacyjne w Katedrze Bydgoskiej począwszy od niedzieli 22 do środy 25 maja. W Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się Koncert Uwielbieniowy na barce przy Wyspie Młyńskiej – początek o godz. 19.00. W piątek 27 maja o godz. 20.00 odbędzie się milcząca procesja mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym z kościoła Garnizonowego przez Stary Rynek do Katedry. Zakończeniem tego Tygodnia będzie procesja różańcowa z kościoła MBNP przy ul. Ugory do Katedry w sobotę 29 maja o godz. 19.00.
Zaplanujmy już teraz swój czas, aby dać świadectwo wiary poprzez uczestnictwo w tych wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Czesław Kubera
† Piotr Pirowicz

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

Copyright 2013 © trojca.info