V Niedziela zwykła 7.02.2016

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna trwający 40 dni Wielki Post. Post jest jednym z elementów pokuty. Już w V Niedziela zwykłastarożytności na znak pokutym posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Kapłani posypują głowy popiołem i mówią: Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz lub Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Słowa te przypominają jak szybko mija życie.
• to czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej
• W Popielec Msze św. o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00
• w środę popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
• taca ze Środy Popielcowej tradycyjnie przeznaczona będzie na hospicja z terenu diecezji bydgoskiej.

2. W środę 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, przypada XXI Światowy Dzień Chorego. Tego dnia Ksiądz Biskup odprawi Mszę Świętą w Katedrze o godzinie 12.00. W naszej Parafii Msza Święta dla chorych z sakramentem namaszczenia w sobotę 13 II o godzinie 9.00. Prosimy bliskich bądź sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła osób niepełnosprawnych.

3. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci, 18.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Czas Wielkiego Postu to szczególny okres, w którym jesteśmy wezwani do modlitwy, pokuty i jałmużny. Gdyby ktoś chciał włączyć się w dzieło Caritas i w ramach jałmużny wielkopostnej wspomóc dzieła charytatywne, to może to uczynić w środę popielcową i w I niedzielę Wielkiego Postu po Mszach św. składając ofiarę do puszek u młodzieży.

5. Dzisiaj rozpoczyna się 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwać będzie do 13 lutego. Hasło brzmi: Nie dajcie się zniewolić!

6. Fundacja Arka Bydgoszcz ogłasza kolejny konkurs pod hasłem „Smak szczęścia”. Do udziału zaprasza osoby niepełnosprawne, które za pomocą pióra, obiektywu aparatu fotograficznego lub pędzla potrafią odpowiedzieć na pytanie : „Czy szczęście smakuje”. Szczegóły w gablocie.

7. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej w sobotę 12 marca. Wyjazd o godzinie 12.30, powrót około godziny 19.00. Koszt 25 złotych. Zapisy wraz z wpłatą w biurze parafialnym lub w zakrystii.

8. Spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania 11 lutego w czwartek o godzinie 17.15 w kaplicy Świętego Krzyża.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Marianna Majewska
† Andrzej Getka
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

IV Niedziela zwykła 31.01.2016

1. Dzisiaj Ksiądz Proboszcz składa sprawozdanie z życia parafii.IV Niedziela zwykła

2. Po nawiedzinach duszpasterskich rodzin naszej parafii wracamy do tradycyjnego porządku odprawiania nabożeństw.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w piątek św. Agatę, dziewicę i męczennicę
• w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

4. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu w kościołach święci się świece zwane gromnicami. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 (poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej) i 18.00 wraz z procesją ze świecami w kościele.
We wtorek też obchodzi się Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich osobach konsekrowanych, które swoje życie poświęciły Bogu i poprzez życie ukryte wypraszają wszelkie łaski dla całego świata. Składkę przeznaczamy na pomoc dla zakonów klauzurowych.
Zachęcamy do licznego udziału we Mszy świętej. Tego dnia nie będzie nabożeństwa o 20.00. Wtorkowe nabożeństwa rozpoczniemy od 9 lutego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.00 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. Msza święta o godzinie 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
W sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych z naszej parafii od godziny 8.30.

6. Światowe Dni Młodzieży w Polsce niosą określone koszty. W naszej diecezji będzie to
1 złoty od mieszkańca diecezji. Na naszą parafię przypada 10000 zł. Po 2 tysiące od stycznia do maja. Do skarbon można złożyć ofiarę na ten cel.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się mowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Iwona Tamas
† Anna Przybysz
† Wanda Kościelska
† Ryszard Gorlewicz

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

.

Copyright 2013 © trojca.info