XXII Niedziela Zwykła – 31.08.2014

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXII niedziela zwykła
- w środę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy:
- w czwartek od 17.00 do 18.30
- w piątek od 16.00 do 18.30.
Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży w piątek o godzinie 16.30. Zapraszamy też na nią rodziców, nauczycieli i katechetów.
W sobotę nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych od godziny 8.30.
Spotkanie katechetów w środę 3 IX na plebani o godzinie 18.30.

3. Bractwo Oblatów Św. Brygidy Domu bydgoskiego organizuje w dniu 6 września XXV pieszą Pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości (katedra) do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Pielgrzymka poprzedzona będzie Mszą św. w Katedrze Bydgoskiej o godzinie 7.00. Powrót pielgrzymów we własnym, zakresie.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry dzieci klas „0” i „I”.

5. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

6. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbywają się ogólnopolskie uroczystości Dziękczynienia za Plony 2014. Tam zjeżdżają się rolnicy z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy, i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.

7. W związku z Dniami Modlitw  przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w katedrze Bydgoskiej zapraszamy Członków Żywego Różańca na wspólna modlitwę w dniu  1 IX (poniedziałek) o godz. 17.00 do Katedry Bydgoskiej.

8. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza ogłasza dodatkowy nabór na magisterskie studia teologiczne – specjalność kapłańska oraz zaoczne studia magisterskie – specjalność katechetyczno pastoralna. Do 28 sierpnia trwa przyjmowanie kandydatów do Seminarium Duchownego. Chętni proszeni są o kontakt w budynku WSD przy ul. Grodzkiej 18 w Bydgoszczy. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 15 września.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się kolejny wrześniowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

10. Informujemy, że od września można uzyskać bezpłatne porady prawne w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca w budynku biura parafialnego w godz. 17.00 – 18.00.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Brygida Jarczewska
† Krzysztof Rączkowski
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – Proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info