Pielgrzymka - Ziemia Święta - Śladami Chrystusa - 10-17.02.2018

Betlejem – Ain Karem – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska – Góra Błogosławieństw – Kafarnaum – Tabga – Jezioro Galilejskie – Góra Tabor – Qasr el-Yahud – Jerycho Qumran – Morze Martwe – Jerozolima – Góra Syjon – Góra Oliwna – Betania

Ziemia ŚwiętaDZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 13:00. Wylot do Izraela o godz. 15:05. Przylot do Tel Awiwu o godz. 19:50. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, bazylika św. Katarzyny z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – miejsce poświęcone żydowskim ofiarom Holokaustu (zwiedzanie ogrodów). Przejazd do Jerozolimy - Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – miasta Heroda, rzymskiej stolicy Palestyny z czasów Nowego Testamentu, miasta krzyżowców. Przejazd do Hajfy – Góra Karmel: kościół Najświętszej Pani Karmelu z Grotą Eliasza – Sanktuarium Stella Maris. Przejazd do Nazaretu: bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Przejazd na obiadokolację i nocleg w Galilei.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie wizyta w Kafarnaum i w Tabdze (kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu św. Piotra). Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Qasr el-Yahud – tradycyjnego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Przejazd przez Pustynię Judzką Qumran – miejsce pracy i modlitwy wspólnoty esseńczyków, w którym znaleziono teksty biblijne. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Stara Jerozolima: Ściana Płaczu, kościół św. Anny, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), konwent Ecce Homo, bazylika Grobu Bożego. Góra Syjon: Wieczernik, Opactwo Zaśnięcia NMP. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, panorama Jerozolimy z widokiem na wzgórze świątynne, Dominus Flevit, kościół Pustego grobu Maryi, Grota Getsemani, Ogród Oliwny i Bazylika Agonii. Wizyta w Betanii – nawiedzenie kościoła św. Łazarza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 5:20. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 8:25. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 10-17.02.2018
Cena: 3690,- zł
Stali Klienci: 3500,- zł

CENA OBEJMUJE:
• Przelot samolotem w obie strony;
• Opłaty lotniskowe i paliwowe;
• Transfery autokarem;
• 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
• Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
• Opiekę duchową kapłana;
• Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR;
• Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 90 USD;
• Napojów do obiadokolacji;
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 zł;
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.

UWAGI:
• Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
• Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.

WARUNKI PŁATNOŚCI:
• Przy zapisie należy dostarczyć: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich.
• Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000,- zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Informacje i zapisy:
Parafia pw. Świętej Trójcy
ul. Świętej Trójcy 26
ks. Bartosz Wojtaszek tel. 534 095 899

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS.
ul. Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz,
tel./fax: 52 3251 222, 52 3251 223,
www.arcus.org.pl
Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystki i Pośredników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 149.
Nr konta: Alior Bank 25 2490 0005 0000 4600 6590 5462

Copyright 2013 © trojca.info